Similän Ratsutila

SRL:n hyväksymä ratsastuskoulu

By

Ratsastuskoulun Mestaruuskilpailut

😀🏆😀🏆😀🏆Mahtava Mestaruuskisapäivä 😀🏆😀🏆😀🏆

Huikeita suorituksia, ilo seurata ratsukoiden hienoa kehittymistä!!! Ja hyvin tyylikkäitä Similän Ratsastusurheilijoiden seuratakkeja!

Kiitos ahkeralle talkooväelle, toimihenkilöille, kilpailijoille, yleisölle sekä säidenhaltijalle!

Puomi/estemestari Minna Kujanpää
Juniorimestarit Ilona Nevalainen ja Hannamaija Yli-Tokko
Seniorimestari Päivi Rekola

Luokka 1 puomi/estemestaruus tyyliarvostelu sijoittuu 3
1. Anselmi Laiho Candyman Joe 90cm 34,5p
2. Minna Kujanpää Aku 50cm 32,5p
3. Maria Enberg Wuokko LF 50cm 31,5p
4. Vilma Aarrelinna Erä-Imppa Fr 70cm 31p
5. Annika Lehtonen Vappu-Tötterö 70cm 30p
6. Pinja Vainio Camillan Kukka Puomi 29p
7. Iida Mäkinen Roky Puomi 27,5p
8. Siiri Stenberg Bernhard Puomi 27p
9. Miia Räisänen Valenrine’s Day 50cm26p
10. Inkeri Laiho Candyman Joe Puomi 24p

Luokka 2 E.B. Special sijoittuu 2
1. Vilma Aarrelinna Erä-Imppa FR 140p 66,67%
2. Elli Syrjälä WF Woogie Boogie 136,5p 65%
3. Jonna Heino Unn Hugleikson 129,5p 61,67%
4. Sanna Tuomola Hilantaika 122p 58,10%
5. Iida Sjöberg Skurk Foss 119,5p 56,90%
6. Minna Kujanpää Aku 116,5p 55,48%

Luokka 3 Lasten Esiohjelma Juniorimestaruus sijoittuu 3
1. Jaana Vihervehmas Brava 173p 66,538%
2. Maria Enberg Wuokko LF 172p 66,153%
3. Hannamaija Yli-Tokko Manolito Foss 170,5p 65,576%
4. Ilona Nevalainen Kronprins Foss 167p 64,23%
5. Milla Vaha Camillan Kukka 161p 61,923%
6. Liinu Torkkel Camillan Kukka 157p 60,384%
7. Jonna Heino Kotalan Pompong 155p 59,615%
8. Maarit Jalasjoki Hilantaika 151p 58,076%
9. Isa Vuohelainen Huvi-Tutti 146,5p 56,346%
10. Vilma Kankare Liekkipurje 138,5p 53,209%

Luokka 4 Fei CCIP1* Kenttäratsastusohjelma Seniorimestaruus sijoittuu 3
1. Päivi Rekola Crystal Night 173,5p 64,259% yv27
2. Mia Sysi-Aho Ramazotti S 173,5p 64,259% yv26
3. Essi Salminen WF Woogie Boogie 173p 64,074%
4. Johanna Nikama Lakeuden Hehku 172p 63,704%
5. Anselmi Laiho Candyman Joe 171,5p 63,519%
6. Anni Heinämäki Flourish of Yato 168,5p 62,407%
7. Taina Lehtonen Vapputötterö ja Kaisa Heinilä Jolly Jones 167,5p 62,037%
8. Marika Sjöström Brava 165p 61,111%
9. Hannamaija Yli-Tokko Manolito Foss 163,5p 60,556%
10. Marjo Petrell Kronprins Foss 157p 56,667%
11. Jonna Heino Kotalan Pompong 151p 55,926%